Salı, Nisan 07, 2015

Holika Holika Jewel Light Shimmer Eyes Tekli Far - SRD 01Ünlü Kore kozmetik markalarından Holika Holika'nın Ankara'ya açtığı mağazadan
şu yazımda detaylıca bahsetmiştim. O gün mağazadan aldığım ürünleri severek kullanıyorum ve blogda ilk olarak bu tekli fardan bahsetmek istedim.


Holika Holika'nın tekli farları çeşit çeşit. Kodu SRD 01 (4627) olan bu tekli far, "shimmer," yani ışıltılı olarak geçiyor.


Mağaza turumda farların en azından yarısını denedim. Birbirinden güzel renkler olsa da hiçbiri bu renk kadar özgün gelmedi. Eminim çok fazla farı olanlar "ee bunun aynısından zaten yok mu?" sözünü bolca duymuşlardır. İşte bu far, bu cümleyi duymamıza neden olmayacak bir renkte.
İçinde turuncu ışıltılar bulunan bir kırmızı da diyebiliriz ancak bence tam bir "nar çiçeği".


Gerçekten yumuşacık bir dokuya sahip ama bu yumuşaklıktan dolayı parçalanmıyor. 

En güzel renkteki farları bile kabus haline getirebilen tozutma problemini bu farda yaşamadım.


Bazsız uygulamada bile kalıcılık konusunda başarılı. Hatta o kadar ki fotoğraflamak için koluma bazsız olarak uyguladığımda da bazla uyguladığımda da kolayca çıkartamadım, belirgin şekilde izi kaldı.


Pigmentasyon konusunda gerçekten başarılı. Tek bir darbe dahi rengini vermesine yetiyor. 

Bu tarz canlı renkleri kullanmak biraz korkutucu gelebilir. Aslına bakarsanız alırken ben bile "nasıl kullansam acaba?" diye düşünmedim değil. Ancak cevabı bulmak hiç de zor olmadı. Wet n Wild Brulee gibi göz kapağını nötrleyen, doğal bir rengi göz kapağına uygulayıp bu far ile gölge yapıyorum. Günlük kullanım için uygun ve tam baharlık bir makyaj oluyor. 
Böyle canlı farları nasıl kullanacağınız konusunda kafanızda soru işareti varsa, cesaret edemiyorsanız böyle denemenizi öneririm.

Fiyatı 19 TL. Şu anda sadece Ankara Armada AVM'de bulunan Holika Holika mağazasında bulunabilirsiniz. Yakında internet üzerinden de satışa başlanacakmış.

Holika Holika farlardan denedikleriniz var mı? Favoriniz hangi renk? 

Sevgiler ^^


Not : Yazımda bahsi geçen farın da bulunduğu, Holika Holika ürünlerinden oluşan çekilişime katılmak isterseniz tık tık. 
Instagram : makyajmaceralari_
makyajmaceralari@hotmail.com4 yorum:

 1. Holika Holika ziyaretimde bu farlara bakmıştım.Benim beğendiğim iki rengin pigmentasyonu çok iyi değildi ancak bu far çok başarılı gerçekten :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim denediklerim arasında pigmentasyon konusunda en başarılı far buydu sanırım. Tam beğendiğim renk de olunca çok iyi oldu :)

   Sil
 2. çok güzelmiş mağazada baktığımızda çok pigmentli gibi değildi ama harika duruyor..güle güle kullan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir Urban Decay değil tabi ama bu renk için yeterli performans :) Teşekkür ederim ^^

   Sil