Cumartesi, Eylül 27, 2014

The Balm 3'lü Far Paleti SMOKE BALM - İlk izlenimler !

 Herkese merhabaa :)

Geçen hafta The Balm standına Smoke Balm'ların ve Nude Dude paletin gelmesiyle hepimizde büyük bir heyecan ve heves oluşmuştu. Üstüne bir de Gratis bayram indirimi başlayınca o ürünleri denemek farz oldu :)

Şanslıydım ve Smoke Balm'ın iki çeşidini de,Nude Dude paleti de alabildim. Smoke Balm'lardan diğeri beni pek sarmadı ve kendim için almadım.  Bu rengi daha çok hoşuma gitti ve bunu denemek istedim.

Henüz ürünü alalı 2 gün oldu ve elbette uzuuun uzuuun incelemek için fırsatım olmadı.
Yine de bayram indirimi bitmeden ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.


Tüm The Balm ürünleri gibi bu ürünün de şirin mi şirin bir ambalajı var.


Ebatları taşımaya elverişli.
Far aplikatörü yok ki bence çok da gerekli bir şey değil. Minik bir aynası var.


  Biliyorsunuz,renk nitelendirmesi yapmayı pek sevmiyorum. O yüzden renkleri mümkün olduğunca iyi yansıtmaya çalıştım ve birebir yansıtmayı başardığımı düşünüyorum :)İlk renk gündüz,cidden ışıklı bir ortamda bakınca yeşili; akşam bakınca siyahı andırdı bana. Onu da beğenmekle beraber 2. ve özellikle de 3.rengi daha fazla beğendim.

Sonuncu rengi özellikle tek kat uyguladım. Açık renklerden pigmentasyon biraz daha kötü olabiliyor normalde ama bu açık renk gördüğünüz gibi tek darbede dahi rengini veriyor.
Hem kaş altını aydınlatmada, hem de göz pınarlarında kullanacağımı düşünüyorum.Paletin arkasında 3 rengi beraber kullanarak nasıl makyaj yapacağımız anlatılmış. 
Ben de ambalajdaki makyaja uyarak bir uygulama yapmak istedim ve ortaya böyle bir şey çıktı:
Makyajı yaparken böyle makyajlara alışkın olmamamın ötesinde bir zorluk yaşadım: Tozutma!
Zaten The Balm farlarının tozutma problemi olduğunu biliyoruz ve onları böyle kabullendik. Ancak bunda tozutma işi daha da fazla. O kadar ki,paletin içine dağılmayı geçtim, kaş altına en açık farı sürerken ciddi manada göz kapağıma uçuştu. Elimle temizleyip üstünden tekrar koyu farı geçmeme rağmen bile çok az miktarda kalmış. Dikkatli baktığınız takdirde görebilirsiniz.
Bu durum beni gerçekten üzdü.
Bu kadar feci tozutma yapan başka bir far kullandığımı hatırlamıyorum maalesef.Kalıcılığı da alıştığımız The Balm'lardan daha az gibi göründü bana. Ancak sabah çok hafif uygulamış olmamdan da kaynaklanabilir. Biraz daha denedikten sonra bu konudaki yorumumu güncelleyeceğim.

Bu paleti Gratis mağazalarında bulabilirsiniz. Normal fiyatı 30 TL. İndirim dönemlerinde ise %40-50 indirimle alabilirsiniz. Ben bayram indirimi döneminde 14,90 TL'ye aldım.

Sizler ürünü deneme fırsatı buldunuz mu? Denediyseniz yorumlarınız neler?
Denemeyi düşünüyor musunuz?

Sevgiyle kalın :)
 makyajmaceralari@hotmail.com

4 yorum:

 1. Çok beğendim makyajını ancak tozutma işini sevmedim almamak için bahane olur bana inşallah...
  tavsiyesever.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmen beni çok mutlu etti :) Tozutma işinin boyutu gerçekten caydırabilecek derecede.Normalde The Balm'larda tozutmayı bu derece vurgulama ihtiyacı hissetmezdim; ama bunda gerçekten rahatsız etti.

   Sil
 2. of ya şu eyeliner ı çekmeyi öğreten çok çok ayrıntılı bir yazı da istiyorum lütfen!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda kendime çok güvenmediğim için cesaret edemiyorum aslında :) Eyelinerımda marifet var :)

   Sil