Perşembe, Nisan 10, 2014

Yves Rocher Ekspres Göz Makyaj Temizleyicisi

Merhaba,

Göz makyaj temizleyicimin bitmek üzere olduğunu farkedince artık yorumlarımı yazma vaktinin geldiğini farkettim :)

Muhtemelen pek çok blogda okumuşsunuzdur bu ürünü.Bayılanı da çok,sevmeyeni de...

Yves Rocher kartımla yaptığım ilk alışverişte hediye etmişlerdi bana bu ürünü.O zamandan bu yana da kullanıyorum.


Benim bitik ürünümün fotoğrafından anlaşılmıyor olsa da ürün çift fazlı.Tek boy var: 125 ml.

Ürün içeriği Türkçe yazmıyor olsa da anlaşılıyor.Ve ne yazık ki ürünün en olumsuz özelliği de burada ortaya çıkıyor:paraben içermesi.Organik peygamber çiçeği özü içeren ürün suya dayanıklı makyajı bile kolayca temizlemeyi vadediyor. Bakalım bu vaatleri ne derece yerine getiriyor?

Sizlere göstermek adına kalıcılığını beğendiğim H&M göz kalemlerinin 2 farklı rengini , Pyhsicians Formula jel eyelinerını ve NYX Glitter Liner'ı elime uyguladım.(Siyah göz kalemine önceki makyajda uyguladığım glitterdan bulaşmış ne yazık ki)Ürünü çalkaladıktan sonra az bir miktarı Benri makyaj temizleme pamuğuna döktüm.

İlk ve çok hafifçe sürdükten sonra:
Üzerinden tekrar ve normal bir baskıyla geçip pamuğum temiz olan arka tarafıyla hafifçe sildikten sonra:Tek bir pamuk ve 2-3 ufak hamle yetti bu işlem için.Ürünü gözde uyguladığımızda da verdiği sonuç aynı oluyor.Ben rimel kullanmayan biriyim;ancak geçen gün bir mağazada denedikten sonra çıkardığımda yaklaşık 10 saniye kirpiklerimde beklettiğimde rimeli de temizleyebilmişti.

Benim gerçekten de temizleme konusundaki başarısına ve pratikliğine hayran kaldığım bir ürün.Ancak ürünü uyguladıktan sonra yağlı bir his bırakıyor.Bu nedenle her ne kadar durulama gerektirmeyen bir ürün olsa da ben kullandıktan sonra yüzümü güzelce yıkamayı tercih ediyorum.

Fiyatı 24,90 TL.Ancak Yves Rocher kampanya ve promosyonlar açısından kesinlikle en cömert markalardan biri.
Şu an kullandığım ürünü de hediye almıştım,şu anda kullanılmayı bekleyen 2 ürünüm de online alışverimde hediye olarak geldi.
Aynı zamanda pek çok kere de %30-40 gibi indirimler yapan bir marka.
Bu tarz fırsat dönemlerini değerlendirilebilir buluyorum.
Şu anda yeterince stoğum var;ancak bittikleri takdirde yeniden almayı düşüneceğim bir ürün olacak.

Ürüne online olarak ulaşmak isterseniz tık tık.

Sizler benim gibi bu üründen memnun kalanlardan mısınız,yoksa beğenmeyenlerden mi?

2 yorum:

  1. Bana da aynen kartlı ilk alışverişimde verdiler. O gün de şansıma hiç adetim olmadığı halde rimel sürmüştüm. Akşam deneyeyim dedim ama performansından çok hoşlanmadım. The Balm'ın suya dayanıklı olmayan rimelini çıkarmakta zorlandı. Biraz da bulaşınca kızıp yanımdaki Sensibio H2O ile işlemi tamamladım. Gün boyu ciltle bütünleşip kuruyan ürünü çıkarmak daha zor. Şu an rimel kullandıysam Garnier çift fazlıyı, kullanmadıysam makyaj temizleme suyunu kullanıyorum. Bunlar bitince bir şans daha verebilirim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sanırım göz yapısına göre de değişiyor etkililiği.Başka memnun olmayanlar da duymuştum böyle.Ben belki de rimel kullanmadığımdan yeterli buluyorum :)

      Sil