Cuma, Şubat 27, 2015

Urban Decay Shadow Box Far Paleti

Genellikle kolay bulunan ürünleri tanıtmaya çalışsam da arada bir gözümüzü gönlümüzü açacak ürünlere de yer vermek istiyorum :) Urban Decay'in Shadow Box paleti de bunlardan biri.

Bu paleti daha önce şu yazımda bahsettiğim Beautybay.com alışverişimde almıştım. 
Urban Decay ile tanışmak için seçtiğim ürünü bu palet oldu.


Paletin dışındaki karton ambalajın arkasında tüm farların görseli ve isimleri yer alıyor.


Palet ne çok küçük ne de çok büyük. Elinizi açıp parmaklarınızı uzattığınızda (eğer uzun parmaklıysanız) tam dolduracak boyutta.


Palette 12 adet far bulunuyor ve sadece Blackout rengi mat bitirişli ancak minik simler içeriyor. 


Fotoğraftan bile belli olduğunu düşünüyorum : farların yapıları gerçekten güzel.Bu grupta en güzel yapıya sahip olan far Sin. Ayrıca en açık renk olmasına çok başarılı bir şekilde renk veriyor.
Bordello'nun rengi ise daha alırken en çok hoşuma gidenlerdendi.

Flash dışındaki farların hepsi ideal yumuşaklıkta. Yani ele rahatsızlık verici derecede sert değiller ama bastırınca patlayacak kadar inanılmaz yumuşaklıkta da değiller. Flash ise "sert"e daha yakın bir yapıda. Aynı zamanda pigmentasyonu daha kötü.


Bu grupta ise özellikle Moondshadow ve Smog inanılmaz başarılı falrar. Çok güzel renk vermekle birlikte ekstra yumuşak (ama kırılmayan) dokuya sahipler.

Freelove rengi kolay bulunmayan renklerden ve bence bu paleti farklı kılan farlardan.

 Blackout mat bitirişli ve ufak simler barındıran bir far. Şüphesiz ki paletin en başarısız farı. Alıştığımız mat far pigmentasyonsuzluğu maalesef bu farda da var.

 

Özetle, farların çoğunun pigmentasyonu oldukça iyi ve yapıları ideal yumuşaklıkta. Ayrıca şimdiye kadarki kullanmalarımda ne gözlerimin altına dökülme ne de palet içinde dağılma problemleri yaşamadım.

Urban Decay'in diğer paletleri de bu kalitedeyse neden bu kadar çok sevildiğini anlayabiliyorum.

Shadow Box Palet, 25 Nisan itibariyle ülkemizdeki Sephora mağazalarında satışa sunuldu. Fiyatı 140 TL. Ünlü paletlerin yanında çoğu kişi pek fark etmese de bence mutlaka denenmeli.

Bu paleti nasıl buldunuz? Denediğiniz Urban Decay ürünleri var mı? 

Sevgiler ^^


0 yorum:

Yorum Gönder